Gjobiten 175 shoferë në Shkup

Shkupi

Gjobiten 175 shoferë në Shkup

Më: 9 qershor 2021 Në ora: 10:11
Foto ilustrim

Ministria e Brendshme njofton se dje (08.06.2021) ka vazhduar me kontrollet e intensifikuara në fushën e trafikut.

“Gjithsej 175 masa u vendosën në territorin e qytetit të Shkupit, përfshirë 26 gjoba për tejkalim të shpejtësisë, 11 për vozitje pa patentë shoferi, gjashtë për automjete me defekt teknik dhe të paregjistruar.

Nëntë gjoba u vendosën për përdorimin telefonit celular, tre për vozitje nën ndikimin e alkoolit, nëntë shkelje të kryera nga motoçiklistët, 90 gjoba për parkim të paligjshëm”, thonë nga MPB.

Nga MPB thonë se vazhdojnë kontrollet e intensifikuar në trafik. Nga atje u bëjnë thirrje qytetarëve që të respektojnë rregullat e trafikut në mënyrë që të rrisin sigurinë në komunikacion dhe së bashku të kontribuojnë në rrugë më të sigurta.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat