Në Shkup regjistrohen 168 kundërvajtje në komunikacion në Shkup

Shkupi

Në Shkup regjistrohen 168 kundërvajtje në komunikacion në Shkup

Më: 11 qershor 2021 Në ora: 10:58
Foto Ilustrim

Ministria e Punëve të Brendshme dje në territorin e Qytetit të Shkupit dje shqiptoi gjithsej 168 sanksione, mes të cilave 13 për vozitje me shpejtësi më të madhe nga e lejuara, 10 për vozitje pa patent shofer, 44 kundërvajtje që i shkaktua kalimtarët dhe katër për drejtim të automjetit nën ndikim të alkoolit.

Janë shqiptuar gjashtë sanksione për përdorim të telefonit cellular, katër kundërvajtje që I shkaktuan ngasësit e motoçikletave, pesë për kalim në sinjal të mbyllur (dritë e kuqet), 65 sanksione për parkim të parregullt.

Kontrollet e përforcuara të policisë vazhdojnë.

Policia u bën thirrje qytetarëve t’I respektojnë rregullat e komunikacionit në mënyrë që ta rrisim sigurinë në rrugë dhe së bashku të kontribuojmë për rrugë më të sigurta.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat