Shkup arrestohen 8 persona për vjedhje

Shkupi

Shkup arrestohen 8 persona për vjedhje

Më: 25 qershor 2021 Në ora: 18:33
Foto ilustrim

Pas ndërmarrjes së masave dhe aktiviteteve, Sektori për punë të brendshme Shkup ka zbardhur katër vepra penale “dhunë” që kanë ndodhur gjatë kësaj periudhe në Shkup.

Më 24.06.2021 në stacionin policor janë ftuar A.T. dhe O.A. të dy nga Shkupi, për shkak se më 03.06.2021 në parkun e Çairit kanë sulmuar fizikisht S.H. nga Shkupi, pas çfarë A.T. ka përdorur mjet të fortë.

Më 24.06.2021 në stacionin policor janë ftuar D.T. dhe I.T. të dy nga Shkupi për shkak se më 09.06.2021 në Shkup kanë sulmuar fizikisht D.I. nga Shkupi.

Më 19.06.2021 në stacionin policor është kryer bisedë me B.A.(24) dhe I.T.(20), të dy nga Shkupi për shkak se në të njëjtën ditë në Shkup kanë sulmuar B.L.(51) nga Shkupi.

Më 23.06.2021 në stacionin policor është kryer bisedë me A.A. dhe B.I. të dy nga Shkupi, për shkak se më 20.06.2021 në bulevardin “Aradhat Partizane” në Shkup kanë sulmuar fizikisht I.J.(20) dhe S.J.(27) të dy nga Shkupi.

Pas zbardhjes së plotë të rasteve, kundër kryerësve do të parashtrohen kallëzime përkatëse.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat