Për shkelje të rregullave në komunikacion 293 gjoba

Shkupi

Për shkelje të rregullave në komunikacion 293 gjoba

Më: 5 korrik 2021 Në ora: 10:00
Foto Ilustrim

Ministria për Punë të Brendshme informon se dje (04.07.2021) vazhdoi me kontrollet e intensifikuara në trafik.

Nga MPB thonë se në territorin e qytetit të Shkupit, u shqiptuan gjithsej 293 masa, përfshirë 117 sanksione për ngasje më shumë se shpejtësia e lejuar, 32 shkelje të kryera nga motoçiklistë, 28 për ngasje pa patentë shoferi.

“56 sanksione u vendosën për vozitje nën ndikimin e alkoolit, shtatë për automjete të paregjistruara, pesë për përdorimin e telefonit, 14 sanksione për parkim të paligjshëm. Kontrollet e trafikut të veprimit të intensifikuar vazhdojnë”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

Ata u bëjnë thirrje qytetarëve që të respektojnë rregullat dhe rregulloret e trafikut në mënyrë që të rrisin sigurinë në komunikacion dhe së bashku të kontribuojnë në rrugë më të sigurta.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat