Shkup, 206 gjoba për shkelësit e rregullave në komunikacion

Shkupi

Shkup, 206 gjoba për shkelësit e rregullave në komunikacion

Më: 8 korrik 2021 Në ora: 10:45
Foto ilustrim

Ministria për Punë të Brendshme informon se dje (07.07.2021) vazhdoi me kontrollet e intensifikuara në trafik.

Nga MPB thonë se në territorin e qytetit të Shkupit, u shqiptuan gjithsej 206 gjoba, përfshirë 46 sanksione për ngasje më shumë se shpejtësia e lejuar, 20 shkelje të kryera nga motoçiklistë, 15 për ngasje pa patentë shoferi.

“10 sanksione u vendosën për përdorimin e telefonit celular, tetë për ngasjen nën ndikimin e alkoolit, pesë për shofer fillestar, katër për automjete me defekt teknik dhe të paregjistruar, 28 sanksione për parkim të paligjshëm”.

“Kontrollet e trafikut të veprimit të intensifikuar do të vazhdojnë. Ne u bëjmë thirrje qytetarëve që të respektojnë rregullat e trafikut në mënyrë që të rrisin sigurinë në komunikacion dhe së bashku të kontribuojnë në rrugë më të sigurta”, thonë nga MPB

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat