231 shoferë gjobiten

Shkupi

231 shoferë gjobiten

Më: 9 korrik 2021 Në ora: 11:17
Foto Ilustrim

Ministria për Punë të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme (08.07.2021) në territorin e Shkupit ka shqiptuar gjithsejtë 231 gjoba.

Janë dhënë 76 gjoba për tejkalim të shpejtësisë, 17 gjoba për motoçiklistët, 18 për ngasje të makinës pa patentë shoferi.

Janë shqiptuar edhe 10 gjoba për përdorim të telefonit gjatë vozitjes.

13 të tjera për ngasje të makinës në gjendje të dehur, 4 për mosvënien e rripit të sigurisë dhe 64 për parkim të parregullt.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat