Policia zbulon punishte për armë në Shkup

Shkupi

Policia zbulon punishte për armë në Shkup

Më: 10 korrik 2021 Në ora: 12:24
Armet

Ministria e Punëve të Brendshme njofton gjatë kontrollit në shtëpinë e 38 vjeçarit në Lubin të Shkupit është zbuluar punishte për armë, ndërsa aty janë gjetur pjesë armësh, dy pistoleta dhe municion.

“Më 09.07.2021 zyrtarët policorë kanë ndaluar automjetin ‘Opel Zafira’ e drejtuar nga M.Sh (38) nga fshati Lubin. Gjatë kontrollit janë gjetur 300 plumba të kalibrit të ndryshëm”, thuhet në njoftimin e policisë.

Ata shtojnë se me urdhër nga gjykata, është kontrolluar edhe shtëpia e M.Sh dhe është zbuluar punishte për armë me lloje të ndryshme të armëve.

Image
Armet

Personi është arrestuar dhe kundër tij do të parashtrohet kallëzim penal.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat