Arrestohet një person në Shkup për shkak të tregtisë me lëndë narkotike

Shkupi

Arrestohet një person në Shkup për shkak të tregtisë me lëndë narkotike

Më: 18 shtator 2021 Në ora: 14:09
Foto ilustrim

Më 17.09.2021 rreth orës 22:00 në rrugën “Ivan Haxhinikollov” pjesëtarët e njësitit për tregti të paligjshme pran Sektori për Punë të Brendshme – Shkup kanë privuar nga liria 30 vjeçarin me inicialet D.K nga Shkupi.

Pas kontrollit në shtëpinë e tij, me urdhër të gjykatës, kanë gjetur dhe konfiskuar marihuanë dhe lëndë të tjera narkotike si dhe dy peshore digjitale, njoftojnë nga MPB.

Siç bëjnë të ditur nga MPB, D.K është ndaluar në stacionin policor dhe pas dokumentimit të plotë të rastit.

Kundër tij do të ngritet akuzë sipas nenit 215 të Kodit Penal.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat