171 kundërvajtje në komunikacion, 48 për tejkalim të shpejtësisë në Shkup

Shkupi

171 kundërvajtje në komunikacion, 48 për tejkalim të shpejtësisë në Shkup

Më: 19 shtator 2021 Në ora: 10:05
Foto ilustrim

Ministria e Brendshme dje (18.09.2021) ka vazhduar me kontrollet e intensifikuara në fushën e trafikut.

Gjithsej janë shqiptuar 171 në territorin e qytetit të Shkupit, nga të cilat 48 gjoba janë dhënë për tejkalim të shpejtësisë, 15 për vozitje pa patentë shofer, 25 për vozitje nën ndikimin e alkoolit, shtatë për probleme teknike dhe të paregjistruar.

9 masa janë vendosur për përdorimin e telefonit celular, 3 për kalimin e dritës së kuqe, 13 për një shofer fillestar, 31 për parkim të paligjshëm.

Nga MPB thonë se kontrollet e intensifikuara në trafik do të vazhdojnë edhe në periudhën e ardhshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat