Gjobiten 199 shoferë në Shkup

Shkupi

Gjobiten 199 shoferë në Shkup

Më: 24 shtator 2021 Në ora: 11:01
Ilustrim

Ministria për Punë të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme në territorin e Shkupit ka shqiptuar gjithsejtë 199 gjoba për shkelje të rregullave në trafik.

“Janë shqiptuar 44 gjoba për tejkalim të shpejtësisë, 18 për vozitësit të cilët nuk kanë poseduar patentë shoferi, 3 për ngasje të makinës në gjendje të dehur, 10 për makina të paregjistruara dhe teknikisht të parregullta”, njoftojnë nga MPB.

Nga MPB-ja njoftojnë se janë shqiptuar edhe katër gjoba për mosvënien e rripit të sigurisë.

Kurse, 6 për kalim në të kuqe në semaforë, 5 për vozitësit fillestar, 11 për përdorim të telefonit gjatë vozitjes, 33 gjoba u janë shqiptuar këmbësorëve dhe 50 për parkim të parregullt.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat