Policia gjen amfitaminë, arrestohet një person

Shkupi

Policia gjen amfitaminë, arrestohet një person

Më: 3 tetor 2021 Në ora: 11:12
Foto ilustrim

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme, zyrtarët policorë të SPB Shkup kanë arrestuar 24 vjeçarin D.T nga fshati Marini të Shhkupit.

Sipas njoftimit policor, D.T është arrestuar për shkak të dyshimeve të bazuara se ka kryer vepra penale “Vjedhje të rëndë” dhe “sulm ndaj personi zyrtar gjatë kryerjes së punës së sigurisë”.

Gjatë kontrollit, siç thonë nga MPB, janë gjetur amfitaminë dhe mbetje tjera të drogës.

Pas dokumentimit të plotë të rastit, ndaj tij do të parashtrohet kallëzim penal.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat