Salihu: Shkupi po ndryshon

Shkupi

Salihu: Shkupi po ndryshon

Më: 7 tetor 2021 Në ora: 17:36
Salihu

Po vazhdojnë punimet te kryqezimi “Momin Potok”, me saktesisht te pjesa që lidhë rrugën e plastikave dhe rrugen kryesore ne lagjen Vizbeg.

Ky kryqëzim dhe kjo pjesë e qytetit njihet me ngulfatjen e dukshme në aspekt të komunikacionit por dhe për pasigurinë që kjo rrugë u ofron këmbësorëve dhe çiklistëve që përdorin këtë rrugë.

Këtu qarkullojnë përafërshisht nga 25.000 deri në 30.000 automjete në ditë, dhe kjo rrugë lidhë plot pesë komuna.

Atë të Çairit, Karposhit, Butelit, Qendres dhe Shuto Orizares.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat