Gjobiten 119 vozitës në Shkup, 59 për tejkalim të shpejtësisë

Shkupi

Gjobiten 119 vozitës në Shkup, 59 për tejkalim të shpejtësisë

Më: 12 tetor 2021 Në ora: 10:37
Foto ilustrim

Ministria për Punë të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme (11.10.2021) vetëm në territorin e Shkupit ka shqiptuar gjithsejtë 119 gjoba për shkelje të rregullave në trafik.

Nga MPB thonë se prej gjobave 59 kanë qenë për tejkalim të shpejtësisë, 10 për ngasje të makinës pa patentë shoferi.

13 për vozitje në gjendje të dehur dhe 5 gjoba për makina të paregjistruara.

MPB i fton qytetarët që të jenë të kujdesshëm gjatë drejtimit të makinave dhe të kontribuojnë për rrugë më të sigurta.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat