Gjatë trajnimit është lënduar një ushtar profesional nga Shkupi - Bota Sot
Gjatë trajnimit është lënduar një ushtar profesional nga Shkupi

Shkupi

Gjatë trajnimit është lënduar një ushtar profesional nga Shkupi

Më: 29 maj 2018 Në ora: 12:33
Ilustrim

Mbrëmë rreth orës 12:10 nga ana e policisë ushtarake në kuadër të Ministrisë për Mbrojtje në stacionin policor në Negotinë është lajmëruar se të njëjtin ditë rreth 12:00 gjatë trajnimit për të hedhur me një lëshuese raketash me dorë është lënduar një ushtar profesionalë 35 vjeç nga Shkupi.

Me veturën e ndihmës së shpejtë ai është dërguar në Spitalin Klinikë “Nëna Terez” në Shkup, Për ngjarjen është njoftuar edhe prokurori publik, ndërsa hetim në vendin e ngjarjes kanë kryer grupi nga stacionin policor Negotinë dhe përfaqësuesit nga policia ushtarake në kuadër të Ministrisë së Mbrojtjes. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera