Shkup, tetë aksidente komunikacioni gjatë ditës së djeshme - Bota Sot
Shkup, tetë aksidente komunikacioni gjatë ditës së djeshme

Shkupi

Shkup, tetë aksidente komunikacioni gjatë ditës së djeshme

Më: 30 maj 2018 Në ora: 10:34
Ilustrim

Gjithsej tetë persona janë lënduar lehtë në tetë aksidente të regjistruara gjatë ditës së djeshme në Shkup.

Policia e komunikacionit ka sanksionuar  68 shoferë të cilët kanë lëvizur  me shpejtësi më të madhe nga e lejuara, ndërsa ka përjashtuar nga komunikacioni 10 para se të marrin patentë shoferi, dy fillestarë dhe tetë të tjerë.

Siç informon MPB, nga komunikacioni janë përjashtuar 36 automjete të paregjistruara,  dy me defekte teknikisht dhe 201 automobila të cilat janë parkuar në mënyrë të paligjshme.

Me ndihmën e automjetit special karrotreci janë mënjanuar 62 automjete.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera