Komuna Qendër – Shkup: Qytetarët të paraqesin dëmet e hapësirave publike të shkaktuar nga stuhia - Bota Sot
Komuna Qendër – Shkup: Qytetarët të paraqesin dëmet e hapësirave publike të shkaktuar nga stuhia

Shkupi

Komuna Qendër – Shkup: Qytetarët të paraqesin dëmet e hapësirave publike të shkaktuar nga stuhia

Më: 9 qershor 2018 Në ora: 16:12
Stuhia ne Shlup

Komuna Qendër e qytetit të Shkupit informon publikun se pas stuhisë së sotme, është formuar trupi koordinues komunal për mbikëqyrje të hapësirave publike të goditura nga moti i keq dhe për konstatim të dëmeve.

Shërbimet e komunës me qëllim të normalizimit të gjendjes nëpër rrugë dhe lëvizje normale të qytetarëve, anë tanimë në terren dhe punojnë në sanimin e dëmeve.

Trupi koordinues për vlerësimin e dëmeve i fton qytetarët nëse vërejnë dëmtime në hapësirat publike, ato t’i paraqesin në numrat e mëposhtëm:

075316120 Dimitar Cekovski
076381335 Damjan Momirovski
076313381 Kire Sekullovski
076313387 Niko Nikollovski.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera