Policia kontrolloi shoferët e Shkupit nëse vozisin në gjendje të dehur - Bota Sot
Policia kontrolloi shoferët e Shkupit nëse vozisin në gjendje të dehur

Shkupi

Policia kontrolloi shoferët e Shkupit nëse vozisin në gjendje të dehur

Më: 10 qershor 2018 Në ora: 13:00
Foto ilustrim

Sektori për punë të Brendshme në Shkup ka kryer kontrolle të natës për të gjetur dhe ndëshkuar shoferët e dehur.

Gjithsej 304 shofereë janë kontrolluar, nga të cilët 197 janë kontrolluar për pirje alkooli.

Te 43 prej tyre është vërtetuar alkool mbi normën e lejuar, kurse janë konstatuar edhe 48 shkelje tjera.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera