Parku i Qytetit të Shkupit edhe pas një jave nga stuhia gjendet në kaos - Bota Sot
Parku i Qytetit të Shkupit edhe pas një jave nga stuhia gjendet në kaos

Shkupi

Parku i Qytetit të Shkupit edhe pas një jave nga stuhia gjendet në kaos

Më: 16 qershor 2018 Në ora: 18:46
Parku i Qytetit të Shkupit

Edhe pse ka shtatë ditë që nga stuhia që ka goditur kryeqytetin dhe zonën përreth, parku i qytetit të Shkupit është ende në kaos. Pemët e prishur, degët e panumërta të thyera shpërndahen nëpër gjelbërim, ura të dëmtuara që mund të bien në çdo moment japin një pasqyrë të parkut këto ditë.

Qytetarët që vizituan sot parkun e qytetit u mahnitën përse autoritetet, qyteti i Shkupit dhe NP Parqet dhe gjelbërimi ende nuk kanë marr ndonjë veprim për të pastruar përplasjen që ndodhi pas stuhisë së javës së shkuar pasuar nga erëra të rënda dhe breshëri.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera