Protesta edhe në Shkup kundër emrit - Bota Sot
Protesta edhe në Shkup kundër emrit

Shkupi

Protesta edhe në Shkup kundër emrit

Më: 24 qershor 2018 Në ora: 23:25
Disa demonstrues bllokuan rrugën para parlamentit, ndërsa pjesëmarrës të tjerë protestuan jashtë një kampi të improvizuar me çadra në parkun "Gratë luftëtarë".

Një grup i vogël qytetarësh protestuan paqësisht sonte para Parlamentit maqedonas kundër nënshkrimit të një marrëveshjeje me Greqinë për zgjidhjen e çështjes së emrit.

Disa demonstrues bllokuan rrugën para parlamentit, ndërsa pjesëmarrës të tjerë protestuan jashtë një kampi të improvizuar me çadra në parkun "Gratë luftëtarë".

Mediat maqedonase raportojnë se një automjet policor u vendos në Bulevardin  ‘11 tetori’ dhe trafiku u ridrejtua në rrugët përreth.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...