Nesër fillon spërkatja kundër mushkonjave në Shkup - Bota Sot
Nesër fillon spërkatja kundër mushkonjave në Shkup

Shkupi

Nesër fillon spërkatja kundër mushkonjave në Shkup

Më: 2 korrik 2018 Në ora: 22:45
Ilustrim

Prej nesër e deri të shtunën, në periudhën ndërmjet orës 23 dhe orës 4 të mëngjesit, në Shkup do të zbatohet faza e parë e spërkatjes kundër mushkonjave.

Nëse kushtet e motit  nuk e lejojnë dezinfektimin e paraparë, procesi do të realizohet kur do të jenë kushtet e favorshme.

Qyteti i Shkupit apelon që bletërritësit t’i ndërmarrin masat e nevojshme për mbrojtje të bletëve. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera