Shilegov: OBRM-PDUKM dhe disa media po ndërtojnë kampe refugjatësh në Republikën e Maqedonisë - Bota Sot
Shilegov: OBRM-PDUKM dhe disa media po ndërtojnë kampe refugjatësh në Republikën e Maqedonisë

Shkupi

Shilegov: OBRM-PDUKM dhe disa media po ndërtojnë kampe refugjatësh në Republikën e Maqedonisë

Më: 3 korrik 2018 Në ora: 17:19
Petre Shilegov

Në qytetin e Shkupit janë 452 persona të pastrehë. Kapaciteti në Vizbegë aktualisht mund të strehojë rreth 80 prej tyre. Së bashku me Ministrinë për Punë dhe Politikë Sociale, ne po punojmë për të rritur këtë kapacitet.

“Kjo është diçka në të cilën ne, si Qytet, marrin pjesë për t’i dhënë mundësi bashkëqytetarëve tanë që janë të pastrehë”, tha kryetari i Qytetit të Shkupit, Petre Shilegov,

Duke iu përgjigjur pyetjes së gazetarëve rreth informacionit rreth ndërtimit të kampeve të refugjatëve në Republikën e Maqedonisë, ai tha se pret që kjo dimension njerëzor të mos abuzohet për rrotullimet e përditshme politike.

“OBRM-PDUKM dhe disa media po ndërtojnë kampe refugjatësh në Republikën e Maqedonisë në dy vitet e fundit në momentin kur udhëheqja kriminale e kësaj partie filloi të humbte terren nën këmbë, me qëllim që të shpëtojë veten nga dënimet me burg dhe të ndjellë kaos dhe frikë në mesin e njerëzve”, thekson Shilegov, duke iu përgjigjur një pyetjeje gazetarësh rreth njoftimit të OBRM-PDUKM-së rreth ndërtimit të kampeve të refugjatëve.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...