Tragjedi në Ilinden të Shkupi, mbytet një 13 vjeçare - Bota Sot
Tragjedi në Ilinden të Shkupi, mbytet një 13 vjeçare

Shkupi

Tragjedi në Ilinden të Shkupi, mbytet një 13 vjeçare

Më: 3 korrik 2018 Në ora: 18:29
Ilustrim

Sot në komunën e Ilindenit, në një grop të mbushur me ujë ku po ndërtohej një ndërtesë u mbytë një vajzë të lindur në vitin 2005.

Ngjarja është raportua në orën 14:40 dhe pse një ekip nga Drejtoria e zjarrfikësve të Qytetit të Shkupit drejtohej drejt kanë shkuar tek vendit të ndërtimit, trupi i vajzës u nxorën jashtë nga banorët. Ekipi mjekësor ka konstatuar vdekjen.

Banorët kërkojnë përgjegjësi nga firma e cila po ndërtonte ndërtesën, sepse vendi nuk ishte i siguruar, ndërsa sipas dëshmitarëve okularë, vajza 13 vjeçare u hodh në ujë për të nxjerrë vëllanë e saj dhe një fëmijë tjetër që kishin rënë vrimë. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera