Shkup, organizohet debat për shpërndarjen e lojërave të fatit - Bota Sot
Shkup, organizohet debat për shpërndarjen e lojërave të fatit

Shkupi

Shkup, organizohet debat për shpërndarjen e lojërave të fatit

Më: 6 korrik 2018 Në ora: 10:12
Ilustrim

Debat me temë “Lojërat e fatit ndaj të pafatëve – mollë sherri” do të mbahet sot në Shkup. Debati është me qëllim që të hapet çështja e shpërndarjes dhe përshtatja e shpërndarjes së mjeteve nga lojërat e fatit dhe lojërat zbavitëse.

Organizatorët theksojnë se me këtë parandalohet mundësia që të krijohet klimë për qasje efikase dhe efektive të organizatave të njerëzve me nevoja të veçanta nën krijimin e politikave dhe zbatimin e Konventës për të drejtat e personave me nevoja të veçanta.

Konferencën e organizon “Polio plus” si pjesë e projektit “Margina Obscura”, i cili mbështetet nga ana e Bashkimit Evropian.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera