Vjedhje e rëndë në një shtëpi në Shkup - Bota Sot
Vjedhje e rëndë në një shtëpi në Shkup

Shkupi

Vjedhje e rëndë në një shtëpi në Shkup

Më: 10 gusht 2018 Në ora: 16:06
Ilustrim

Një person i panjohur dje ka kryer grabitje të rëndë në një shtëpi në rrugën “Franc Preshern” në Shkup.

MPB informon se grabitjen në stacionin policor Karposh e ka denoncuar pronarja e shtëpisë L.Z (53).

“Autori me forcë ka hyrë në shtëpi dhe ka marrë dy armë zjarri dhe një pistoletë të tipit “Cërvena Zastava M-88″, kalibër 9mm, pronësi e bashkëshortit të saj të vdekur, stoli ari dhe 70 euro, pas çka ka ikur në drejtim të panjohur”, thonë nga MPB.

Ata shtojnë se ndërmarrin masa për gjetjen e autorit dhe për zbardhjen e tërësishme të rastit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...