Një i vdekur dhe 15 të lënduar në aksidente trafiku në Shkup - Bota Sot
Një i vdekur dhe 15 të lënduar në aksidente trafiku në Shkup

Shkupi

Një i vdekur dhe 15 të lënduar në aksidente trafiku në Shkup

Më: 8 tetor 2018 Në ora: 09:26
Foto ilustrim

Një bashkudhëtar ka ndërruar jetë, një është lënduar rëndë dhe 14 më lehtë, në gjithsej 15 aksidente që kanë ndodhur gjatë fundjavës së kaluar në rajonin e Shkupit.

Sipas njoftimit të SPB Shkup, fundjavën e kaluar ka pasur gjithsej 29 aksidente prej të cilave 14 kanë qenë me dëme materiale.

“Gjithsej 167 shoferë kanë drejtuar veturën e tyre më shpejtë se sa është e lejuar, ndërsa nga komunikacioni janë larguar 67 shoferë të cilët kishin drejtuar veturën nën ndikimin e alkoolit, 57 para se të pajisen me patentë shoferi dhe 17 shoferë fillestarë”, thonë nga MPB.

Nga komunikacioni janë larguar gjashtë vetura me dëmtime teknike dhe 53 të paregjistruara.

Policia e trafikut ka dhënë 269 dënime për parkim të palejuar, ndërsa 128 automjete janë marr nga automjeti special “karrotreci”.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera