Prokuroria Themelore Publike ka hapur lëndë për punën e një spitali privat në Shkup - Bota Sot
Prokuroria Themelore Publike ka hapur lëndë për punën e një spitali privat në Shkup

Shkupi

Prokuroria Themelore Publike ka hapur lëndë për punën e një spitali privat në Shkup

Më: 1 nëntor 2018 Në ora: 17:53
Prokuroria Themelore Publike

Prokuroria Themelore Publike për krim të organizuar dhe korrupsion ka hapur lëndë pas dyshimit të mundshëm në lidhje me operacionet e mundshme ilegale në një spital privat në Shkup.

Në deklaratë thuhet se “rasti është i hapur pas monitorimit të artikujve nëpër media në lidhje me ndërhyrjet mjekësore të kryera të enëve të zemrës dhe të gjakut në një spital privat, ku sipas të cilit spitali privat ka abuzuar me kontratën e nënshkruar për punë kardiovaskulare me Fondin e Sigurimit Shëndetësor”.

“Në vazhdimësi ka indikacione se disa nga ndërhyrjet e paguara janë kryer fiktivisht nga spitali dhe se për të njëjtët pacient dhe për të njëjtin lloj të ndërhyrjes janë kryer në disa pagesa nga Fondi”, thuhet në deklaratën e Prokurorisë Publike nga ku ata shpjegojnë se prokurori publik kompetent ndërmerr të gjitha veprimet e nevojshme në drejtim të vërtetimit të fakteve për këtë rast.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...