Në Shkup protestohet me moton “Ëndërroj për një të nesërme humane” - Bota Sot
Në Shkup protestohet me moton “Ëndërroj për një të nesërme humane”

Shkupi

Në Shkup protestohet me moton “Ëndërroj për një të nesërme humane”

Më: 4 nëntor 2018 Në ora: 14:26
Foto ilustruse

Filloi protesta “Ëndërroj për një të nesërme humane”, ku qytetarët do të ngrenë zërin për të krijuar një shoqëri humane në të cilën jetojnë jo vetëm njerëzit, por edhe të gjitha gjallesat e tjera të gjalla, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Me parulla në dorë, ata kërkuan nga autoritetet që më në fund të fillonin zbatimin e metodave njerëzore në një zgjidhje të qëndrueshme për këtë problem, çdo kafshë ka shtëpinë e vet!

“Ne po përballemi me shkurtpamësin institucionale dhe dënimin e programit Kap-Sterelizo-Kthe, duke mos marrë parasysh faktin se kurrë nuk është zbatuar në cilësi dhe në përgjithësi. Ritmi i punës së stacionarëve tanë nuk do të arrijë kurrë përparimin natyror të kafshëve të rrugës, veçanërisht nëse nuk zbatojmë masa të tjera që ne kemi propozuar për vite. Ne, qytetarët dhe anëtarët e të gjitha shoqatave në territorin e Republikës së Maqedonisë, ne e themi Mjaft me trajtimin simptomave!”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...