Komuna Qendër lëshon 11 vendime për largimin e pajisjeve urbane - Bota Sot
Komuna Qendër lëshon 11 vendime për largimin e pajisjeve urbane

Shkupi

Komuna Qendër lëshon 11 vendime për largimin e pajisjeve urbane

Më: 26 nëntor 2018 Në ora: 10:22
Foto

Në kuadër të aksionit vjeshtor Sektori për Punë Inspektoriale në Komunën Qendër, për rregullimin dhe pastrimin e pajisjeve urbane ka lëshuar 11 vendime për largimin e pajisjeve urbane.

Sektori për Punë Inspektoriale i ka dhënë 11 vendimet kundër personave juridik, për shkak të mosrespektimit të rregullave për vendosjen e pajisjeve urbane, 

“Me vendimet e lëshuara personave juridik komuna ju jep afat të paraparë me ligj, që vetë t’i largojnë pajisjet urbane. Vendimet janë dërguar për procedura të mëtejshme dhe nëse personat juridik nuk marrin masa, komuna do të veprojë vetë”, thonë nga Komuna Qendër.

Nga komuna thonë se edhe më tej do të vazhdojnë të vendosin rend në territorin e komunës, me çka sipas tyre, do të lehtësohet lëvizja e qytetarëve nëpër rrugë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...