Arrestohet një qytetar i Shqipërisë në Aeroportin e Shkupit - Bota Sot
Arrestohet një qytetar i Shqipërisë në Aeroportin e Shkupit

Shkupi

Arrestohet një qytetar i Shqipërisë në Aeroportin e Shkupit

Më: 25 dhjetor 2018 Në ora: 13:16
Aeroportin e Shkupit

Dje pasdite në Aeroportin e Shkupit është arrestuar S.R (43) nga Dibra e Shqipërisë, për shkak të dyshimeve se ka kryer veprën penale “falsifikim të dokumenteve”.

Nga MPB informojnë se personi i arrestuar ka dashur të futet në Maqedoni me dokumente të rrejshme.

“Gjatë kontrolleve, tek ai është gjetur patent shoferi britanike, kartelë bankare në emër të T.R dhe pasaportë e Shqipërisë. Personi është arrestuar dhe ndaj tij do të vijojnë procedurat adekuate”, thuhet në njoftimin e MPB

 

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera