Shtëpia e Bardhë e lavdëron Edi Ramën për largimin e ambasadorit iranian - Bota Sot
Shtëpia e Bardhë e lavdëron Edi Ramën për largimin e ambasadorit iranian

Shqipëria

Shtëpia e Bardhë e lavdëron Edi Ramën për largimin e ambasadorit iranian

Më: 19 dhjetor 2018 Në ora: 22:59
Shtëpia e Bardhë

Këshilltari për siguri i Presidentit Trump, John Bolton ka njoftuar se Shqipëria e ka përzënë ambasadorin e Iranit në Tiranë.

Me këtë e ka lavdëruar lëvizjen e Edi Ramës.

“Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama sapo e përzuri ambasadorin iranian, duke i dhënë sinjal liderëve të Iranit se përkrahja e tyre për terrorizmin nuk do të tolerohet. Ne qëndrojmë bashkë me Kryeministrin Rama dhe popullin shqiptar që kundërshtojnë sjelljen e pamatur në Evropë dhe në gjithë globin”, ka shkruar Bolton në Twitter.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...