Parashikimi i motit, 2 janar 2019 - Bota Sot
Parashikimi i motit, 2 janar 2019

Shqipëria

Parashikimi i motit, 2 janar 2019

Më: 2 janar 2019 Në ora: 08:17
Foto ilustrim

Moti për ditën e sotme parashikohet deri në orët e mesditës me kthjellime dhe vranësira të pakta kalimtare.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, duke nisur nga orët e mesditës dhe kryesisht ato të drekës shtim të vranësirave mesatare dhe të dendura në të gjithë territorin.

Duke nisur prej orëve të drekës reshje shiu me intensitet të ulët më pas me kalimin e orëve dhe rënien e temperaturave reshjet e shiut konvertohen në reshje dëbore në pjesën më të madhe të territorit.

Reshjet e dëborës në pjesën më të madhe të territorit pritet të zbresin deri në kuota të ulëta 50-100 metër. Mjegull / mjegullinë për shkak të reshjeve të dëborës dhe shiut. Era me drejtim Juglindje-Verilindje 1-10 m/sek. Erë me rrahje dhe intensive deri në 25 m/sek përgjatë vijës bregdetare dhe zonat e ulëta e ato luginore. /ATSH

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...