"Tërbohet" moti në Shqipëri, temperaturat shkojnë në -13 gradë - Bota Sot
"Tërbohet" moti në Shqipëri, temperaturat shkojnë në -13 gradë

Shqipëria

"Tërbohet" moti në Shqipëri, temperaturat shkojnë në -13 gradë

Më: 3 janar 2019 Në ora: 09:53
Ilustrim

Në fund të kësaj jave janë parashikuar ulje drastike temperaturash, teksa mëngjesin e sotëm shumë qytete janë zgjuar të zbardhur nga bora.

Sinoptikanët parashikojnë rënie të ndjeshme të temperaturave të cilat do të arrijnë mbrëmjen e sotme në -13 gradë celsius.

Në Tiranë temperaturat pritet të zbresin këtë javë deri në -9 gradë celsius, ndërkohë që do të ketë dhe reshje të dobëta shiu.

Parashikimi i Motit sipas MeteoAlb:

Sonte gjate nates priten reshje te dobeta shiu e debore. Qe nga dita e neserme dhe ne vijim priten renie e ndjeshme e temperaturave deri ne -13 grade ceicius. 

kjo situate vjen si pasoje e ardhjes se masave ajrore polare duke perfshire te gjithe rajonin madje duku u afruar deri ne veri te Afrikes. 

Temperturat e uleta pritet te qendrojne per 6 -7 dite me pas pritet rikthim i vlerave te tyre normale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...