Nëna e vajzës së vrarë në Greqi hap dyert e mortit: Kam 12 vjet pa e parë - Bota Sot
Nëna e vajzës së vrarë në Greqi hap dyert e mortit: Kam 12 vjet pa e parë

Shqipëria

Nëna e vajzës së vrarë në Greqi hap dyert e mortit: Kam 12 vjet pa e parë

Më: 3 janar 2019 Në ora: 19:29
Anxhelina dhe Xhezmije Hoxhallari

Ngjarja e rëndë e vrasjes së 28-vjeçares Anxhelina në Greqi nga babai i saj, në familjen e nënës që jeton në Berat është mësuar vetëm nëpërmjet mediave.

Menjëherë pas lajmit të kobshëm, nëna e vajzës Xhezmije Hoxhallari ka hapur dyert e mortit në banesën e saj të rrënuar në lagjen "Donika Kaatrioti" ku ajo jeton me bashkëshortin dhe vajzën e tij 18-vjeçe, Klean, të cilën e ka gjetur 1-vjeçe dhe e ka rritur vetë, duke mos e ndarë asnjëherë nga vajza e saj, Anxhelina.

Xhezmija tregon mes lotëve se ka 12-vjet që nuk e shikon vajzën me sy, pasi në moshën 16-vjeçare vajza u largua në Greqi për të jetuar me të atin, Aleko Petron.

Largimi i saj në Greqi sipas nënës Xhezmije, ishte bërë për një jetë më të mirë për vajzën, me pëlqimin e të dy prindërve.

Por Xhezmija tregon se prej 12-vjetësh ish-bashkëshorti i saj nuk e linte ta takonte dhe ajo fliste shumë rrallë me vajzën.

Nëna e vajzës, Xhezmije Hoxhallari, pohon se nuk ka qenë në dijeni se vajza e saj kishte një lidhje dashurie.

Ajo tregon se ish-bashkëshorti i saj ishte i dhunshëm dhe mjaft xheloz dhe kjo ka qenë edhe arsyeja e ndarjes së tyre.

Nëse nuk ju hapet videoja klikoni për të parë në Youtube.

Nëna e vajzës i bën apel shtetit për kthimin e kufomës së saj pranë familjes në Berat dhe kërkon nga drejtësia greke dënimin më të rëndë për këtë baba kriminel.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...