Reshjet e dëborës, pezullohet mësimi edhe në Pukë dhe Dibër - Bota Sot
Reshjet e dëborës, pezullohet mësimi edhe në Pukë dhe Dibër

Shqipëria

Reshjet e dëborës, pezullohet mësimi edhe në Pukë dhe Dibër

Më: 10 janar 2019 Në ora: 08:58
Pamje nga Puka

Reshjet e dëborës kanë paralizuar qarkullimin në gjithë fshatrat e Pukës,  ndërsa reshjet kanë shkaktuar vështirësi qarkullimi edhe në akset nacionale.

Si pasojë e kësaj gjendjeje, procesi mësimor në ditën e sotme është pezulluar. Edhe qarku i Dibrës është i bllokuar në rrugët e fshatrave dhe trashësia e dëborës arrin deri në 1 metër.

Nga moti i keq dhe kushtet e vështira atmosferike, edhe në qarkun e Korçës raportohen problematika në qarkullim. Trashësia e dëborës në zonat malore shkon në 90 cm,  ndërsa në qytet në  30 centimetra.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...