Sërish për Cakajn, Meta: Ustai i madh, do të mësojë gjeniun si ndryshohen kufijtë - Bota Sot
Sërish për Cakajn, Meta: Ustai i madh, do të mësojë gjeniun si ndryshohen kufijtë

Shqipëria

Sërish për Cakajn, Meta: Ustai i madh, do të mësojë gjeniun si ndryshohen kufijtë

Më: 12 janar 2019 Në ora: 10:46
Ilir Meta

Tjeter reagim ka ardhur nga presidenti Ilir Meta ne lidhje me propozimin e kryeministrit Rama per Gent Cakajn nga Kosova, ne krye te Ministrise se Jashtme. Meta e ka refuzuar dekretimin e tij me nje sere argumentesh ligjore, ndersa menjehere nisi nje perplasje e hapur mes tij dhe kryeministrit Edi Rama.

Me poshte postimi i fundit i Presidentit Ilir Meta per Genti Cakajn, dhe argumentet se perse sipas Metes, ne nje institucion te peshes se rende, sic eshte ministria e Jashtme, duhet nje personalitet me pervoje dhe pjekuri politike.

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...