Përplasja me Ilir Metën reagon ashpër Edi Rama: Mos prisni të merrem me një pengmarrës… - Bota Sot
Përplasja me Ilir Metën reagon ashpër Edi Rama: Mos prisni të merrem me një pengmarrës…

Shqipëria

Përplasja me Ilir Metën reagon ashpër Edi Rama: Mos prisni të merrem me një pengmarrës…

Më: 12 janar 2019 Në ora: 13:23
Ilir Meta dhe Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sot për debatin që ka lindur me kreun e shtetit, Ilir Meta.

Rama në një status në Twitter e ka quajtur Metën si “pengmarrës të Kushtetutës”.

Sipas Kryeministrit, Presidenti e ka katandisur zyrën e shtetit në çizme rezervë të Monika Kryemadhit.

“Mos prisni të merrem më me një pengmarrës të Kushtetutës në zyrën e Presidentit, i cili është katandisur në çizme rezervë e Doktorreshës së Shkencave

Gjykata e re Kushtetuese do t’i japë fund kësaj maskarade, ndërsa vëmendja jonë do jetë e gjitha tek njerëzit e zero tek çizmet”, shkruan Rama.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...