Braçe: Një klasë nuk mund të bllokojë një fakultet - Bota Sot
Braçe: Një klasë nuk mund të bllokojë një fakultet

Shqipëria

Braçe: Një klasë nuk mund të bllokojë një fakultet

Më: 13 janar 2019 Në ora: 22:12
Erjon Braçe

Një grup studentësh ka vendosur që të vijojnë me bojkotin e mësimit dhe ngujimin në fakultet.

Lidhur me këtë, ka reaguar zv/ kryeministri Erjon Braçe duke u shprehur se një klasë nuk mund të bllokojë një fakultet.

“Me Studentët. Një klasë nuk mund të bllokojë një Fakultet; disa klasa në disa fakultete nuk mund të bllokojnë një Universitet; 5 universitete nuk mund t’u djegin vitin 60-70 mijë studentëve! Një klasë përballë 70 mijëve është e padrejtë, e pandershme, e dhunshme  partiake”, deklaron Braçe. /ATSH

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...