Parashikimi i motit, 20 janar 2019 - Bota Sot
Parashikimi i motit, 20 janar 2019

Shqipëria

Parashikimi i motit, 20 janar 2019

Më: 20 janar 2019 Në ora: 09:59
Ilustrim

 Vendi do të ndikohet nga masa ajrore të paqëndrueshme.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti do të jetë me vranësira të dendura në pjesën e parë të ditës në të gjithë vendin. Më pas do të kemi edhe intervale kthjellimi.

Vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët në pjesën më të madhe të vendit. Në zonën bregdetare Veriperëndimore dhe Jugperëndimore reshjet lokalisht me intensitet mesatar në formën e shtrëngatave në orët e para të ditës.

Në Alpe e në zonat e thella Verilindore-Juglindore, parashikohen reshje bore në intensitet të dobët.

Era do të fryjë Juglindje-Veriperëndim 1-10 m/sek .

Valëzimi në detet Adriatik dhe Jon i forcës 2-3.

Temperaturat parashikohen:

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat