Moti në Shqipëri - Bota Sot
Moti në Shqipëri

Shqipëria

Moti në Shqipëri

Më: 26 janar 2019 Në ora: 08:10
Ilustrim

Kthjellime dhe vranësira kalimtare mbeten deri në mesditë në të gjithë Shqipërinë.

Pasditja dhe nata sjellin shtim të vranësirave në të gjithë vendin.

Më të dukshme paraqiten në Ekstremin Verior dhe përgjatë kufirit Lindor, por pa rrezikuar reshje.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen lehtë në mëngjes por mesdita ruan vlera konstante duke luhatur vlerat ditore nga -6°C në zonat malore deri në 12°C bregdeti.

Era do fryjë mesatare në tokë deri e fortë në det me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Verilindor duke krijuar në det dallgëzim 4 ballë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat