Si do jetë moti sot në Shqipëri! - Bota Sot
Si do jetë moti sot në Shqipëri!

Shqipëria

Si do jetë moti sot në Shqipëri!

Më: 29 janar 2019 Në ora: 08:26
Foto ilustrim

Kthjellime dhe vranësira të shpeshta dominojnë orët e para të ditës në të gjithë Shqipërinë.

Më të dendura paraqiten në zonat malore duke gjeneruar dhe reshje shirash.

Pasditja dhe nata pritet të vijojnë me reshje të pakta për zonat jugore dhe qendrore, ndërsa pjesa tjetër e territorit mbeten me kthjellime dhe vranësira e reshje të izoluara.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit mbeten konstante në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -3°C deri në 15°C. Era pritet të fryjë mesatare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Lindor-Juglindor duke krijuar në det dallgëzim 2-3 ballë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...