Reshje intensive, shira dhe borë në të gjithë vendin - Bota Sot
Reshje intensive, shira dhe borë në të gjithë vendin

Shqipëria

Reshje intensive, shira dhe borë në të gjithë vendin

Më: 31 janar 2019 Në ora: 07:27
Foto ilustrim

Moti do të jetë me vranësira të dendura dhe rreshje shiu intesive në zonën perëndimore , ndërsa zonat malore do të vijojnë rreshje bore lartësitë 600 metra në nivelin e detit. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi  maksimale deri  në 10-20 m/sek në bregdet. Dallgëzimi  do të  jetë i lartë  deri në 5  ballë me  lartësi  vale 1,5 – 2,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të vijojnë me rënie  në mesditë.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore         -2/4°C 

Zonat e  ulëta          4/13°C

Zonat  bregdetare   7/13°C

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...