"Rruga e gabuar", Lleshaj: Tjetër goditje e fortë kundër krimit të organizuar

Shqipëria

"Rruga e gabuar", Lleshaj: Tjetër goditje e fortë kundër krimit të organizuar

Më: 2 shkurt 2019 Në ora: 19:44
Sandër Lleshaj

Operacioni "Rruga e gabuar" është përshëndetur edhe nga ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj. Në një postim në tëitter, Lleshaj thotë se kjo ishtë nje tjetër goditje e fortë kundër krimit të organizuar

"Tjetër goditje e fortë kundër krimit të organizuar. Trafikantët mashtrojnë qytetarët, minojnë lirinë e lëvizjes e të ardhmen tonë evropiane. Lufta kundër krimit të organizuar, mision në shërbim të së ardhmes", shkruan Lleshaj.

Grupi kriminal përbëhet nga 36 persona, nga të cilët 32 janë të arrestuar dhe 4 në kërkim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat