Parashikimi i motit, e shtunë 9 shkurt 2019 - Bota Sot
Parashikimi i motit, e shtunë 9 shkurt 2019

Shqipëria

Parashikimi i motit, e shtunë 9 shkurt 2019

Më: 9 shkurt 2019 Në ora: 06:42
Ilustrim

Orët e para të ditës dominohen nga kthjellime dhe alternime të shpeshta vranësirash në të gjithë Shqipërinë.

Më të dendura vranësirat paraqiten gjatë pjesës së dytë të ditës në zonat Jugore-Juglindore.

Kjo situatë e motit do të mbetet prezent gjatë natës dhe deri mëngjesin pas-ardhës.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit janë rritur lehtë në mëngjes por rënie sjellë mesdita duke u luhatur nga -3°C në zonat Verilindore deri në 13°C në bregdet.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...