Ndarja nga jeta e Kiço Blushit, Balla: Letërsia dhe publicistika shqiptare humbën një emër të madh - Bota Sot
Ndarja nga jeta e Kiço Blushit, Balla: Letërsia dhe publicistika shqiptare humbën një emër të madh

Shqipëria

Ndarja nga jeta e Kiço Blushit, Balla: Letërsia dhe publicistika shqiptare humbën një emër të madh

Më: 9 shkurt 2019 Në ora: 13:17
Taulant Balla

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të shkrimtarit, publicistit dhe skenaristit Kiço Blushi.

Nëpërmjet një postimi në rrjetin social Instagram Balla thekson se me ndarjen nga jeta të Kiço Blushit letërsia dhe publicistika shqiptare humbën një emër të madh.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...