Një takim i dytë Rama-Basha? Kryeministri: Bën sikur s'do, prapë do më takojë - Bota Sot
Një takim i dytë Rama-Basha? Kryeministri: Bën sikur s'do, prapë do më takojë

Shqipëria

Një takim i dytë Rama-Basha? Kryeministri: Bën sikur s'do, prapë do më takojë

Më: 12 shkurt 2019 Në ora: 22:46
Lulzim Basha

Edhe pse kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka dekaruar se nuk do të ketë një tryezë të dytë me kryeministrin Edi Rama, ky i fundit shprehet se qëllimi i protestës ka vetëm një synim.

Edi Rama: Ajo kënga ishte për Lulin, se me Lulin ke heq keq, ço letra e mos merr përgjigje, por nuk ka problem. Edhe unë problem e kam pasur për t’u takuar, se i thoja, aman takohem, nuk më takonte dhe prap do më takojë po problem e ka sa të bëj një çik sikur nuk do. Edhe ai atë “sikur nuk do” e ka me protesta, me çadra, me revolucione, me përmbysje.

Rama nuk ka lënë pa shigjetuar kryetarin e Bashkisë së Lezhës, Fran Frrokaj.

Edi Rama: Shko nëpër Shqipëri, mbledh ata, Franin me shoqërinë e tokave dhe hajdeni ta rrëzojmë. Është mesazh dashurie, por nuk ka kurajon ta thotë hapur se ku e ka hallin dhe pastaj. Nuk është puna tek ai, se është artist, por unë habitem me këta që kujtojnë se ai do bëjë revolucion e i shkojnë nga mbrapa. Ai seriozisht e ka vetëm atë që nuk thotë, që do patjetër që të takohemi ne të dy. Për sa i përket asaj, ne nuk kemi ardhur këtu për të zgjedhur kandidatët, kështu që mos na fusni në këto situata.

Në takimet e zhvilluara në rrethe, Rama ka bërë thirrje për të ngritur shqetësimet në portalin Shqipëria që duam.

Sipas tij, kjo formë eleminon letrat në Ministri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...