Emërohen dy zv/ministrat e rinj të Arsimit - Bota Sot
Emërohen dy zv/ministrat e rinj të Arsimit

Shqipëria

Emërohen dy zv/ministrat e rinj të Arsimit

Më: 13 shkurt 2019 Në ora: 11:59
Ministria e Arsimit

Janë emëruar dy zv/ministrat e rinj të Ministrisë së Arsimit, Rinisë dhe Sporteve

Redi Shtino dhe Lorena Haxhiu u emëruan në mbledhjen e Këshillit të Ministrave.

Shtino dhe Haxhiu zëvendësojnë Besa Shahinin, që u emërua në postin e ministres pas shkarkimit të Lindita Nikollës dhe Taulant Mukës, i cili dha dorëheqjen vetëm pak ditë pas emërimit në këtë post në muajt e fundit të vitit të kaluar. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...