Djegia e mandateve, Basha mbledh sot kryesinë për t'i komunikuar vendimin - Bota Sot
Djegia e mandateve, Basha mbledh sot kryesinë për t'i komunikuar vendimin

Shqipëria

Djegia e mandateve, Basha mbledh sot kryesinë për t'i komunikuar vendimin

Më: 19 shkurt 2019 Në ora: 12:19
Kryesia e PD

Sot pasdite në orën 18:00 PD do të mbledhë kryesinë, ku Lulzim Basha do t'i komunikojë vendimin për djegien e mandateve.

Ndërkohë të mërkurën, PD pritet të mbledhë edhe Këshillin Kombëtar.

Një ditë më parë, PD, LSI dhe aleatët njoftuan të gjithë bashkë se do të djegin mandatet e deputetëve, duke kërkuar dorëheqjen e Ramës dhe krijimin e një qeverie tranzitore, për zgjedhje të lira dhe të ndershme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...