Ndërkombëtarët, në lëvizje! Ambasadori britanik takohet me Bashën - Bota Sot
Ndërkombëtarët, në lëvizje! Ambasadori britanik takohet me Bashën

Shqipëria

Ndërkombëtarët, në lëvizje! Ambasadori britanik takohet me Bashën

Më: 19 shkurt 2019 Në ora: 20:50
Lulzim Basha dhe Duncan Norman

Ndërkombëtarët janë vënë në lëvizje menjëherë pas vendimit të opozitës shqiptare për djegien e mandateve të deputetëve, duke u shprehur kundër kësaj lëvizjeje.

Pasditen e sotme, ambasadori i Britansë, Duncan Norman ka shkuar në zyrën e Lulzim Bashës ku temë e bisedës ka qenë pikërisht kjo çështje.

Takimi vjen një ditë pas vendimit të opozitës për të djegur mandatet e deputetëve në shenjë proteste ndaj qeverisë së Edi Ramës.

Ditën e protestës, në 16 shkurt, Ambasadori britanik bëri thirrje që tubimi të jetë paqësor dhe të shmangen aktet e dhunës.

Edhe gjatë ditës së hënë pati disa reagime nga zyrtarë të lartë të Bashkimit Europian.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...