A do të kthehen reshjet e shiut? Ja parashikimi për nesër - Bota Sot
A do të kthehen reshjet e shiut? Ja parashikimi për nesër

Shqipëria

A do të kthehen reshjet e shiut? Ja parashikimi për nesër

Më: 20 shkurt 2019 Në ora: 16:55
Ilustrim

Bregdeti dhe zonat e ulëta vijojnë të mbeten me kthjellime dhe vranësira të lehta.

Por vranësira më të shpeshta shfaqen në zonat malore përgjatë kufirit Lindor.

Ky stabilitet i atmosferës do të na shoqërojë deri vonë pasdite, kur vranësirat shtrihen pothuajse në të gjithë vendin.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të rritennë mëngjes por rritje të lehtë sjell dhe mesdita duke variuar nga -3°C deri në 19°C, maksimumi në zonat perëndimore.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare, me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi permanent Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim dy ballë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...