Mesazhi i Guvernatorit të BSH: Çdo destabilizim politik sjell efekte në një ekonomi - Bota Sot
Mesazhi i Guvernatorit të BSH: Çdo destabilizim politik sjell efekte në një ekonomi

Shqipëria

Mesazhi i Guvernatorit të BSH: Çdo destabilizim politik sjell efekte në një ekonomi

Më: 22 shkurt 2019 Në ora: 14:21
Gent Sejko

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë Gent Sejko ka një mesazh për situatën politike.

“Çdo destabilizim politik sjell efekte në një ekonomi. Ne si Bankë e Shqipërisë kërkojmë stabilitet që rritja ekonomike dhe reformat të vijojnë”

Departamenti i Shtetit i bëri dje thirrje opozitës në Shqipëri të mos i dorëzojë në masë mandatet dhe të dënojë publikisht dhunën e ushtruar gjatë protestave.

Ndërkohë Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Europian Federica Mogherini dhe Komisioneri për Zgjerimin Johannes Hahn u shpreh se vendimi i opozitës për heqjen dorë nga mandatet e tyre pengon seriozisht funksionimin e demokracisë në Shqipëri”

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...